По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
Latvijas Zaļais Punkts

Kādos gadījumos var lietot datus par analogiem, uzskaitot videi kaitīgās preces, tai skaitā elektriskās un elektroniskās iekārtas? Ar kādiem dokumentiem tos var pamatot? Pie ierakstiem

Saskaņā ar 22.06.2007. MK noteikumu Nr.404 „Dabas resursu nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība un kārtība, kādā izsniedz dabas resursu lietošanas atļauju” 77.punktu videi kaitīgo preču svaru nosaka, izmantojot vienu no šādām metodēm:
1. preču piegādātāja sniegto videi kaitīgo preču tehnisko aprakstu (specifikāciju);
2. datus par analogu (tādu pašu) preču svaru;
3. veicot preču svēršanu un aprēķinus saskaņā ar normatīvajiem aktiem par metroloģijas prasībām.

Tātad dati par analogiem ir viena no trim normatīvajos aktos noteiktām metodēm pēc kurām var noteikt videi kaitīgo preču svaru, tai skaitā elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Šo pašu MK noteikumu Nr.404 83.punkts paredz, to, ka gadījumos ja nodokļa maksātāja rīcībā nav dokumentu, kuri satur nepieciešamo informāciju par videi kaitīgo preču svaru, un ja nav iespējams noteikt faktisko videi kaitīgo preču svaru, nodokļa maksātājs videi kaitīgo preču svara noteikšanai izmanto datus par analogām precēm. Ja videi kaitīgo preču svara noteikšanai izmanto analogas preces, nodokļa maksātāja izveidota komisija to apstiprina ar aktu. Akta forma ir noteikta šo noteikumu 9.pielikumā. Aktā norāda arī avotu, no kura iegūta informācija par izmantoto analogu un tā izcelsmi.

Videi kaitīgo preču analogus uzņēmums var meklēt dažādi. Piemēram, videi kaitīgo preču ražotāja interneta mājas lapā, produktu katalogos un citur, tikai jāatceras, ka informāciju, kas publicēta internetā vai citā elektroniskā datu nesējā, jāsaglabā trīs gadus papīra izdrukas veidā vai elektroniskajā datu nesējā.
Zalais.lv
Zalais.lv 24.01.2011 12:42, skatījumi: 7
166 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.