По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
Latvijas Zaļais Punkts

Uzņēmums ieved Latvijā elektroinstrumentu no Eiropas. Elektroinstruments iepakots plastmasas kastē un vēl kartona kastē. Vai jāaprēķina un jāmaksā dabas resursu nodoklis? Pie ierakstiem

Minētajā situācijā un neatkarīgi no tā, vai uzņēmums elektroinstrumentu ievedis realizācijai Latvijā vai izmantošanai savā saimnieciskajā darbībā, Dabas resursu nodokļa likuma 4. pants nosaka, ka uzņēmumam ir divi dabas resursu nodokļa objekti: elektroinstrumenta iepakojums un pats elektroinstruments kā videi kaitīga prece.

Savukārt, lai uzņēmums atbilstoši situācijai varētu noteikt, kuri preces iepakojuma izstrādājumi ir DRN objekti un kuri nav, Iepakojuma likuma 1.1 pantā dota iepakojuma definīcija un tās piemērošanas kritēriji. Ja uzņēmuma ievestais elektroinstruments ir darbarīks, kuru paredzēts turēt plastmasas kastē visu instrumenta kalpošanas laiku, tad, atsaucoties uz Iepakojuma likuma 1.1 panta 2. daļas 1. punktu un MK 16.01.2007 noteikumu Nr. 65 4. pielikumu, šī plastmasas kaste nebūs DRN objekts. Iepakojums kā DRN objekts būs tikai kartona kaste un nodoklis būs jāaprēķina piemērojot Dabas resursu nodokļa likuma 7. pielikumā iepakojuma materiāliem no kartona noteikto likmi.

Ja Latvijā ievestais elektroinstruments atbilst kādai no Dabas resursu nodokļa likuma 6. pielikumā norādītajai precei vai MK 19.06.2007 noteikumu Nr. 404 7. pielikumā norādītajai videi kaitīgai precei pēc preces tehniskā apraksta un preces koda, tad DRN būs jāaprēķina, piemērojot minēto dokumentu pielikumos norādīto likmi.

Zalais.lv
Zalais.lv 15.12.2009 13:45, skatījumi: 10
166 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.