По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Grāmatvedības organizācijas dokumenti Uz tēmu sarakstu

Grāmatvedības organizācijas dokumenti
Labdien! Ir vēlme sakārtot (ieviest) uzņēmuma grāmatvedības metodikos dokumentus. Kādi dokumenti (nolikumi, instrukcijas, apraksti uc) ir nepieciešami, un no kura gala lai ķerās klāt (ar ko sākt)? Jau iepriekš paldies!

p.s. nodarbojamies ar mazum un vairumtirdzniecību.
Vstund
Vstund 31.01.2007 12:42
380 ziņojumi

Atbildes (25)

Veidlapas

Metodiskie grāmatvedības un lietvedības dokumenti
Ambera
Ambera 31.01.2007 12:44
21759 ziņojumi
No kā būtu jāsastāv šiem Metodiskie grāmatvedības un lietvedības dokumenti?
Vstund
Vstund 31.01.2007 12:50
380 ziņojumi
Uzklikšķiniet kreisajā pusē uz - Veidlapas, kad atvērsies, klikšķiniet vēlreiz uz - Metodiskie grāmatvedības un lietvedības dokumenti
Ambera
Ambera 31.01.2007 13:26
21759 ziņojumi
Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju

41. Grāmatvedības organizācijas dokumenti nosaka kārtību, kādā dokumentē, novērtē un uzskaita uzņēmuma saimnieciskos darījumus, mantu un saistības, veic inventarizāciju, sniedz pārskatus par skaidrās un bezskaidrās naudas avansu, kā arī izejvielu un citu krājumu izlietojumu, organizē attaisnojuma dokumentu apgrozību un kārto grāmatvedības reģistrus. Grāmatvedības organizācijas dokuments ir arī uzņēmuma grāmatvedības kontu plāns, šī plāna, kā arī kodu un simbolu lietošanas noteikumi, ilgtermiņa ieguldījumu, apgrozāmo līdzekļu, saistību un pašu kapitāla instrumentu klasifikācijas kritēriji, grāmatvedības politikas, grāmatvedības ierakstu, dokumentu un reģistru glabāšanas noteikumi un gada pārskata, kā arī citu grāmatvedības pārskatu sagatavošanas noteikumi.

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/ng_21102003_nr.585_jauns.doc
Ambera
Ambera 31.01.2007 13:35
21759 ziņojumi
Cleo

15.07.2005 09:35

Grāmatvedības organizācijas dokumenti:

iekšējās darba kārtības noteikumi;

Dokumentu aprites shēma;

nolikums par gada pārskata sastādīšanu;

nolikums par uzņēmuma darbinieku darba samaksas aprēķina kārtību;

nolikums par kārtību ar norēķinu personām;

nolikums par kasi

nolikums par banku

nolietojuma normas PL

nolikums par ilgtermiņa ieg., nemateriālo aktīvu un PL uzskaiti un norakstīšanu;

nolikums par krājumu uzskaiti, kontroli un norakstīšanu

dienesta instrukcijas

nolikums par inventarizācijas kārtību

kontu plāns

Vispārējs nolikums par grāmatvedībunus un man vēl ir PVN nolikums.

rīkojumi:

par uzņēmuma finansiāli saimnieciskās darbības kontu plāna apstiprināšanu;

par pamatlīdzekļu un nemateriālo aktīvu nolietojuma aprēķināsānas kaŗtību;

par atbildīgās personas nozīmēšanu kasiera pienākumu pildīšanai;

par kases grāmatas vešanas kārtību;

par atbildīgās personas nozīmēšanu saimniecisko līdzekļu saņemšanai un izlietošanai;

par atbildīgās amatpersonas noteikšanu;

par inventarizācijām;

par PVN nolikuma- metodikas apstirpināšanu.
Ambera
Ambera 31.01.2007 14:18
21759 ziņojumi
+ NOLIKUMS par dienesta komandējumu atspoguļošanas un noformēšanas uzskaites metodiku

NOLIKUMS par avansu maksājumu uzskaiti un atspoguļošanu grāmatvedībā

Nolikums par atliktā uzņēmuma ienākuma nodokļa aprēķinu un uzskaiti grāmatvedībā

Nolikums “Par uzkrājumiem neizmantotiem atvaļinājumiem”

NOLIKUMS par saistību uzskaiti, pašu kapitāla, nodokļu aprēķināšanu un uzskaiti grāmatvedībā

Nolikums par uzkrāto saistību uzskaiti grāmatvedībā utt. atkarībā no uzņēmuma uzņēmējdarbības sfēras un darījumiem.
Cleo
Cleo 31.01.2007 20:39
19234 ziņojumi
Nu i daet Cleo...

A rīkojums par rīkojumu izdošanu par šiem rīkojumiem arī ir...?

Neņirgājos - tas tikai tāds draudzīgs šaržs...

Šaubos, ka vēl kādam ir tik daudz to papīru no sērijas "priņesi spravku, čto tebe nužna spravka"...

Aivars007
Aivars007 31.01.2007 22:37
26981 ziņojums
Столько, как у Клео, точно ни у кого нет
Albina
Albina 31.01.2007 22:39
64599 ziņojumi
Soglasen na 1000 p.
Aivars007
Aivars007 31.01.2007 22:44
26981 ziņojums
nu man nākas veidot jaunu pēc nepieciešamības, jo no kokmateriālu jomas, kurā biju pašos pirmssākumos (kad sāku strādāt), tagad nākušas klāt citas nozares- tūrisms, inženiersistēmu un santehnikas pakalpojumu nozare, nedaudz tirdzniecība (vairāk "neklātienē"). Ja parādās avansa maksājumi, tad rodas nepieciešamība pēc iekšējā nolikuma - kādā veidā atspoguļot un uzskaitīt, lai katru reizi uzskaite šiem avansiem būtu vienota arī tad, ja grāmatošu ne es, bet kāds cits. Pienemti standarti- rodas nepieciešamība aprakstīt kā aprēķinu uzņēmumā atlikto nodokli, uzkrājumus neizmantotajiem atvaļinājumiem, kā atspoguļoju uzkrātās saistības un uzkrātos ieņēmumus.
Cleo
Cleo 01.02.2007 20:13
19234 ziņojumi
Kas tas pa zvēru CLEO??? Kur to meklēt??Noderētu...
Andulino
Andulino 06.02.2007 12:46
101 ziņojums
Это только для посвященных в ВГК+:-)
Dab62
Dab62 06.02.2007 14:31
1861 ziņojums
Andulino, tas zvērs esmu es Cleo Kam Jums mani meklēt? Noderēt jau es noteikti noderētu gan tikai vai es gribu kuram katram noderēt?
Cleo
Cleo 06.02.2007 18:10
19234 ziņojumi
Es to zvēru esmu redzējis arī klātienē, bet viņa mani nē.Patiesībā jauka sieviete.Divubērnu māmiņa, autovadītāja.Krasavica, komsomolka
Aivareno
Aivareno 06.02.2007 21:56
6641 ziņojums
To visu lasot, zūd vēlēšanās nodarboties ar legālu darbību...
Juris13
Juris13 06.02.2007 22:52
2 ziņojumi
Aivareno, a vot komsomolka nebiju gan cerams, ka arī es Tevi redzēšu kādreiz klātienē, zinot, ka tas esi Tu.

Juris13 legālas darbības vēlēšanos nodzen ne jau nolikumi, bet mūsu valsts nodokļu slogs, jo reāli, ja uzņēmums uzrādīs visus ieņēmumus, tad aptuveni pēc 6 mēnešiem jaunais uzņēmums bankrotēs, jo manuprāt nodokļu slogs ir nesamērīgi liels un tagad vēl likumā par nodokļiem un nodevām uzlika stingrākus naudas sodus par termiņos neiesniegtām atskaitēm, kas dzen pilnīgi izmisumā no tādām summām. Dažam jaunam uzņēmumam tāda soda nauda sastāda 10% ni apgrozījuma....
Cleo
Cleo 07.02.2007 08:04
19234 ziņojumi
Grāmatvedības galvenais mērķis - savākt pietiekoši daudz un pārliecinošus pierādījumus tam, lai uzņēmēju varētu apsūdzēt un sodīt. Uzdevums - lai šos pierādījumus savāc pats uzņēmējs ......
Juris13
Juris13 07.02.2007 17:37
2 ziņojumi
Ambera
Ambera 07.02.2007 17:50
21759 ziņojumi
hmmm.. ar tādu filozofiju Jums labāk nekārtot grāmatvedību un neuzsākt biznesu pašam.
Cleo
Cleo 07.02.2007 20:36
19234 ziņojumi
Интересное утверждение
Albina
Albina 07.02.2007 20:38
64599 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.