По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

dokumentu reģistrācija Uz tēmu sarakstu

dokumentu reģistrācija
Gribēju uzzināt, vai ir kāds kopējs likums, mk noteikumi, kas nosaka kādai ir jābūt dokomentu reģistrācijai. Piemēram, čeku, PPR, PVN uzskaiti, ienākošo, izejošo. Kur ir norādīti kādi ir obligātie reģistrācijas žurnāli, kurus var izstrādāt paši. Kurus var reģistrēt kopā, kurus atsevišķi?
Asianna
Asianna 11.08.2004 12:43
79 ziņojumi

Atbildes (12)

Katram ir savi noteikumi, likumi, metodiskie norādījumi, sākot jau ar likumu "Par grāmatvedību", MK noteikumiem par grāmatvedības kārtošanu, par kases operācijām, Likums Par PVN, metodiskie norādījumi, PPR un KTPR noformēšanas kārtība. Gribētos jau gan mums, lai būtu viens kopējs likums kurā ir viss, bet diemžēl uz katru ir savs, uz akcizētām precēm utml.
Cleo
Cleo 11.08.2004 12:54
19234 ziņojumi
Paldies.

Labi, mēģināšu tikt skaidrībā. Man tas viss juuk lielā Putrā.
Asianna
Asianna 11.08.2004 13:27
79 ziņojumi
Labāk būtu, ja būtu konkrēts jautājums, vispārināti nevar tā atbildēt.
Cleo
Cleo 11.08.2004 15:15
19234 ziņojumi
P: vai PPR jaregistre atseviski, vai ar cekiem viena zurnala. Ja ir ceks un PPR, cekam ir iekš.Nr., ka ir ar ppr? ari kautkur atseviski jaregistre?

Sanemtajiem kokmaterialiem obligati javed reg. zurnals un pavadzime jaregistre atseviski, Vai tas ir nepiecieshams? Vienkarsi man pa menesi gadas kadas 2-3 pavadzimes
Asianna
Asianna 11.08.2004 15:23
79 ziņojumi
KTPR Kokmateriālu transporta pavadzīme - rēķins (stingrās uzskaites veidlapa, ko pērk no VID0 - ir obigāts KOkmateriālu transporta pavadzīmju - rēķinu reģistrācijas žurnāls - atsevišķs reģistrs, to nosaka MK 252, 251 ja nemaldos noteikumi, neatkarīgi no to skaita.

PPR - Preču pavadzīme - rēķins (stingrās uzskaites veidlapa, ko pērk no VID).ir preču dokumentu reģistrācijas žurnāls. čekus parasti liek pie avansa norēķina, jo parasti skaidrā naudā iegādājas teiksim benzīnu, kancelejas preces uml.- tur arī grāmato čekus, bet nekur viņus īpaši atsevišķos žurnālos nav jāreģistrē, ja tas nav pašnodarbinātais (tas ved ieņēmumu- izdevumu uzskaites žurnālu).
Cleo
Cleo 11.08.2004 16:01
19234 ziņojumi
Ja, to es saprotu, bet ja es esmu Kokmaterialu sanemejs, man sanemtas kokmaterialu transporta pavadzimes- rēķinus jaregistre?
Asianna
Asianna 11.08.2004 16:56
79 ziņojumi
Asianna, tas attiecas uz visiem, kā saņēmējiem, tā nosūtītājiem.
Cleo
Cleo 11.08.2004 19:44
19234 ziņojumi
un vēl šai reģistrā hronoloģiskā secībā tiek iereģistrētas gan tajā datumā ienākošās, gan tajā datumā izejošās KTPR, turklāt ir vēl arī atsevišķie KTPR reģistri ienākošajām KTPR un izejošajām KTPR. Nemācēšu pateikt, kāpēc tie nav atcelti, bet tad kad ieviesa to kopējo reģistru, nez kāpēc aizmirsa atcelt atsevišķos, bet es to lietu vienkāršoju un atsevišķos reģistrus taisu exelī datorā un izdrukāju katru mēnesi (tas ir identisks PVN deklarācijas pielikuma sarakstam par darījumiem ar kokmateriāliem). Tā ka var nošaut divus zaķus uzreiz gan sastādās saraksts, gan reģistrs.

Varbūt lieki teikt, ka ir arī stingrās uzskaites veidlapu uzskaites žurnāls, kur iereģistrē no VID nopirktās tingrās uzskaites veidlapas es to daru pieaugošā secībā, teiksim:

KO-VII 256498

KO-VII 256499

utt.

un tad kad tā PPR vai KTPR ir izrakstīta tad pretī šim numuram ieraksta datumu, partneri un summu, ja anulēta, tad pretī ieraksta anulēta, datums. NO tā reģistra ir viegli sagatavot ceturkšņa atskaites par PPR un KTPR izlietojumu. ņemot vērā, ka tagad jāsniedz starpatskaites, ja ceturkšān vidū tiek pirktas PPR, tad tāds reģistrs ir noderīgs, ātri var uztaisīt starpatskaiti.
Cleo
Cleo 11.08.2004 19:52
19234 ziņojumi
Paldies, Cleo.

Skaidrojums ir tieshi manam uztveres līmenim.

Vel tikai viens mulkigs jautajums:

PVN atskaites pielikumā, jāuzrāda saņemtā KTPR summa tanī mēnesī kurā tā ir saņemta, vai kurā tā ir apmaksāta?

Iepriekšējā gramatvede uzrāda tani mēnesī kurā tā ir apmaksāta, vai tas ir pareizi, vai man būs jāiesniedz labojumi?

Un ja direktors saņem KTPR, viņš nedod viņu grāmatvedībā, kamēr nesamaksā.
Asianna
Asianna 12.08.2004 09:36
79 ziņojumi
vienmēr ir bijis jāuzrāda KTPR izrakstīšanas datuma mēnesī.
Cleo
Cleo 12.08.2004 09:48
19234 ziņojumi
Nāksies jums labot iepriekšējās atskaites, jo KTPR deklarācijas pielikumā ir jāiekļauj nevis pēc apmaksas bet gan pēc KTPR izrakstīšanas datuma, pat ja izrakstīta 31.jūlijā, bet saņēmāt 10.augustāno sava direktora, jums jāiekļauj tā KTPR deklarācijas pielikumā par jūliju.
Cleo
Cleo 12.08.2004 09:50
19234 ziņojumi
Es jūsu vietā izlabotu visas PVN deklarācijas, kas ir nepareizi sastādītas un uzrakstītu vienu iesniegumu par visām uz VID, ka iekšējā audita rezultātā atklātas neprecizitātes, un lūdzam pieņemt preciz''etās PVN deklarācijas par .... (nosaukt visus mēnešus), bet precizētās jānodod ne tikai pielikums, bet visa deklarācija ar pielikumu. Veiksmi labošanā.
Cleo
Cleo 12.08.2004 09:52
19234 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.