По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Sia saņemto ziedojumi PZA Uz tēmu sarakstu

Sia saņemto ziedojumi PZA
Labdien!
Pirmo reizi sastopos ar tēmu "ziedojumi".
Situācija sekojoša: SIA darbības uzsākšanai saņem naudu no biedrības un nodibinājuma kā ziedojumu.
Kā pareizi saņemtos ziedojumus atspoguļot PZA un GP?
Saprotu, ka saņemtais ziedojums NAV saimnieciskās darbības ieņēmums, jo saimnieciskā darbība vēl reāli nenotiek - par ziedoto naudu tiek sagatavota saimnieciskās darbības vieta (remontētas telpas).
EDSā PZA formā tāda opcija kā ārkārtas ieņēmumi vairs neparādās vispār. Vai sia saņemtie ziedojumi ir jāuzskaita kā saimnieciskās darbības ieņēmumi un no tiem jāaprēķina UIN?
Jau iepriekš pateicos par palīdzību!
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 12:47
9 ziņojumi

Atbildes (16)

Это же надо было додуматься, жертвовать тому, кто должен зарабатывать.

Ziedojuma saņēmējs nedrīkst bez atlīdzības nodot tam ziedoto mantu vai finanšu līdzekļus komercdarbības, kā arī tādu darbību veikšanai, kuras nav saistītas ar tās statūtos, satversmē vai nolikumā norādīto darbību. Tātad, ja ziedotāja manta vai finanšu līdzekļi ir iztērēti citiem mērķiem, ziedotājam ir tiesības atsaukt savu ziedojumu, taču jāievēro, ka tiks arī zaudētas tiesības saņemt likumos noteiktos nodokļu atvieglojumus.
Allda
Allda 18.04.2018 13:20
2908 ziņojumi
Saņemtais ziedojums SIA ir jāuzrāda P/Z aprēķinā kā pārējie ieņēmumi un protams apliekas ar UIN, ja p/z aprēķina rezultats ir peļņa.
Ilma
Ilma 18.04.2018 13:36
30495 ziņojumi
Par ziedotāju tiesībām uz nodokļu atlaidēm viss ir skaidrs. UIN likumā neatrodu atrunātus noteikumus ziedojuma saņēmējam.
Ziedots ir ar konkrētu mērķi un sia ziedojumu norādītajam mērķim arī ir izmantojusi. Bet sia vadītājs uzskata, ka saņemtais ziedojums ir kaut kas līdzīgs bankas izsniegtam kredītam, kuram neviens nedrīkstot klāt ķerties un nekādus nodokļus no tā rēķināt.
Es tāpat domāju, ka tie ir tādi paši ienākumi, neskatoties uz nosaukumu "ziedojums". Bet man jāatrod pamatojums, lai varu GP pabeigt un sia vadītājam noargumentēt, ka arī no tā ziedojuma viņam UIN jārēķina.
P.S. negribu saputroties - par 2017.g. UIN % ir 15 vai jau 20% jārēķina?
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 13:46
9 ziņojumi
2017.g. UIN 15%.

Ja nav likumā par UIN norādīts, ka ziedojumi neapliekas ar UIN, tātad apliekas.
Ilma
Ilma 18.04.2018 13:59
30495 ziņojumi
... kuram neviens nedrīkstot klāt ķerties ...
Lai uzrāpjas eglē ar pliku pakaļu!

Tā biedrība tūlīt pat jālikvidē!
Palasiet Likumu par biedrībām - kādi mēdz būt to darbības virzieni un mērķi.
Ne jau uzņēmējdarbības atbalstīšana.
Kaut kāds murgs!

Vai sia saņemtie ziedojumi ir jāuzskaita kā saimnieciskās darbības ieņēmumi un no tiem jāaprēķina UIN
Vairāk kā skaidrs - JĀ!
PZA - "Pārējie %% un tml. ieņēmumi".
Aivars007
Aivars007 18.04.2018 14:20
26981 ziņojums
.
PZA - "Pārējie %% un tml. ieņēmumi".
Aivars007 18.04.2018 14:20
Man bija tāda pati doma.

Njā, vēl viena nianse - tas sia ir reģistrēts MUN.

Lasu vēlreiz cauri UIN likumu un MUN likumu.
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 14:44
9 ziņojumi
Vai esmu pareizi sapratusi - tie saņemtie ziedojumi iekļaujas sia apgrozījumā un attiecīgi tā peļņas daļa, kas veidojas no saņemtajiem ziedojumiem apliekas ar MUN 15%?
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 14:49
9 ziņojumi
Mikrouzņēmumiem ar nodokli ir apliekami visi ieņēmumi.
Japaina
Japaina 18.04.2018 14:56
10269 ziņojumi
Ja tas ir MUN, tad UIN likums uz jums neattiecas. Ļoti iespējams, ka UIN pat būtu labāks nekā MUN, jo UIN jūs maksātu no peļņas gada rezultātā, bet MUN jāmaksā tajā ceturksnī, kad saņemts ziedojums no VISAS ziedojuma summas, nevis no kaut kādas "peļņas daļas, kas veidojas no saņemtajiem ziedojumiem".
Es reizēm nebeidzu brīnīties par cilvēku jaunradi...
Ilzex
Ilzex 18.04.2018 14:58
2666 ziņojumi
Nav ko brīnīties, Ilze.
Sabiedrība degradējas.
Drīz neviens vispār nemaksās nodokļus. Uz to pusi jau iet.
Aivars007
Aivars007 18.04.2018 15:07
26981 ziņojums
P.S. Ligucshi, un sākumā uzreiz vajadzēja noradīt par kādu nodokli runājiet. Kāpēc rakstijāt par UIN?
Ilma
Ilma 18.04.2018 15:09
30495 ziņojumi
Ja tas ir MUN, tad UIN likums uz jums neattiecas. Ļoti iespējams, ka UIN pat būtu labāks nekā MUN, jo UIN jūs maksātu no peļņas gada rezultātā, bet MUN jāmaksā tajā ceturksnī, kad saņemts ziedojums no VISAS ziedojuma summas, nevis no kaut kādas "peļņas daļas, kas veidojas no saņemtajiem ziedojumiem".
Es reizēm nebeidzu brīnīties par cilvēku jaunradi...
Ilzex 18.04.2018 14:58
Nu apmēram skaidrs - es pieslēdzos tikai tagad uz GP sagatavošanas brīdi, līdz tam paši visu kūrēja... bet man parasts sia parastā režīmā un ar MUN un ziedojumiem nekādas saistības nebija.
Bet tur, šķiet, vēl veco laiku domāšana, ka "ja ziedojums, tad tam neviens (nodoklis) pirkstu piedurt nedrīkst"...
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 15:13
9 ziņojumi
Būs "jāiepriecina" ar ziņu, ka jāpārtaisa visas MUN atskaites...
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 15:14
9 ziņojumi
P.S. Ligucshi, un sākumā uzreiz vajadzēja noradīt par kādu nodokli runājiet. Kāpēc rakstijāt par UIN?
Ilma 18.04.2018 15:09
Tāpēc, ka tam uzreiz nepievērsu pietiekamu uzmanību - kā jau teicu, es ar parastu sia parastā režīmā līdz šim strādāju.
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 15:17
9 ziņojumi
Tāpēc, ka tam uzreiz nepievērsu pietiekamu uzmanību - kā jau teicu, es ar parastu sia parastā režīmā līdz šim strādāju.
Ja uzņēmāties MUN, tad jau nu likumdošana bija jāizlasa, tur var būt vēl visādi brīnumi.
Japaina
Japaina 18.04.2018 15:27
10269 ziņojumi
Mūžu dzīvo, mūžu mācies - un ja ko nezini - pajautā. Tad nu pajautāju, kamēr vēl laiks.
Paldies visiem par atbildēm!
Liiguchi
Liiguchi 18.04.2018 15:32
9 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.