По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšanu Uz tēmu sarakstu

Par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšanu
http://www.db.lv/zinas/parmainu-veji-gramatvediba-471852
..... tam turpinājums būs grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju licencēšanas jautājums

Vai kāds zina ko konkrētāk? Ir kaut kas jau "izlemts" ?
Some
Some 13.02.2018 12:48
124 ziņojumi

Atbildes (53)

Oskar - es personīgi esmu dzirdējis. Un tikai labu.
Arī man ir neērti, ka neesmu "pacēlis savu pakaļu", jo man patiešām nav laika.
Anda dara milzīgu darbu, par ko no manis personīgi viņai LIELS PALDIES!
Aivars007
Aivars007 15.02.2018 16:00
26981 ziņojums
Ja ir laiks katru dienu sēdēt forumā, tad jābūt laikam arī kādu priekšlikumu uzrakstīt.
Insi
Insi 20.02.2018 13:34
352 ziņojumi
Es sēžu uz krēsla, taču ne forumā.
Un ieraksti forumā man aizņem ne vairāk kā 15 min.dienā.
Priekšlikumus šādā laika periodā atbilstošā kvalitātē uzrakstīt nevar.
Tik daudz jau vajadzētu gan saprast.
Jūs esat jauks cilvēks.
Aivars007
Aivars007 20.02.2018 13:46
26981 ziņojums
Es esmu ļoti jauka. Tas nebija nekas personisks.
Insi
Insi 20.02.2018 14:06
352 ziņojumi
Izskatās, ka būs vien tā licencēšana
https://skaties.lv/zinas/latvija/vid-pastiprina-cinu-pret-finansu-noziegumiem-velas-licencet-arpakalpojuma-gramatvezus/?fbclid=IwAR2cvEgc_ikm7gQeqzG8e-j30v6LX4ayYTPOBgFX5wvwc8Rh57XYZTb2UAM

Saprotu, ka decembra beigās būs kaut kaut kāds uzmetums likumprojektam. Varbūt jau tagad ir zināms ko plāno iekļaut likumprojektā, kādas prasības? Piemēram, darbinieku skaits, birojs un vēl nezin kas
Some
Some 03.11.2018 08:33
124 ziņojumi
>>lai saprastu, kāpēc Latvijā ir tik daudz ārpakalpojuma grāmatvežu sniedzēju,>>>
šis jau nu smieklīgi, nesaprot viņi.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 05.11.2018 08:53
2557 ziņojumi
Izlasīju rakstu „Bilancē” – par ārpakalpojumu grāmatvežu licencēšanu.
Esmu sašutis līdz matu galiem – kā gan tik neprofesionāls cilvēks var strādāt VIDā par pārvaldes direktoru.
Gandrīz katrā rindkopā vienas stulbības!
Piemēram, uzņēmumu grāmatvežus uzraugot valsts!?!
Interesanti, kura ir tā valsts, kura uzrauga grāmatvežus Latvijas uzņēmumos. Un kā šī uzraudzība izpaužas?
Minēju tikai vienu stulbību, bet tāda ir katrā viņas atbildē.

Izlasīju arī "Apaļā galda" diskusiju. Līdzīgi. No diskusijā runātā atbalstu tikai Andu, visi pārējie runātāji - "garām".
Un, piedodiet, atvainojiet - ja Ilzi Palmbahu aicina uz sarunām kā eksperti, tad es esmu vismaz balerīna vai kosmonauts...
Aivars007
Aivars007 05.11.2018 16:52
26981 ziņojums
Я остаюсь убеждённым противником лицензирования бухгалтеров.
Во-первых, "а судьи кто?!"
Во-вторых, при наших скоростях изменений в налоговом законодательстве надо ещё и предусматривать ежеквартальную переаттестацию.
В-третьих, всё равно придётся работать по принципу: "почему у моего знакомого бухгалтер такие документы проводит, а ты не можешь?!"
и т.д. и т.п.
Видимо чиновники боятся, что грозят сокращения, и надо заранее подстелить соломку.
Tehnolog
Tehnolog 05.11.2018 17:27
3093 ziņojumi
Es ieteiktu vispirms visiem VID darbiniekiem veikt šo procedūru- iegūt grāmatvežu licences, lai pārbaudītāji, konsultāciju sniedzēji, VID dažādu struktūru darbinieki, kuriem tiek uzdoti jautājumi -it kā viņu kompetencei atbilstoši- paši ir atbilstoši zinoši. Līdz šim VID darbinieku zināšanu līmenis ir izrādījies zemāks nekā grāmatvežu zināšanu līmenis- saņemtās atbildes uz grāmatvežu jautājumiem ir bijušas absolūti aplamas vai arī šādu atbilžu vispār nav. Tas no manas darba pieredzes. Un piekrītu visiem iepriekšējiem rakstītājiem, nedrīkst viena asociācija piespiest veikt šādu procedūru, lai nopelnītu!!!
Capins
Capins 05.11.2018 21:34
5 ziņojumi
Jūs te pamatīgi ņirgājaties par asociācijām, bet kurš no jums ir izlasījis dažādu noteikumu projektus, iesniedzis savus komentārus un priekšlikumus FM un panācis grāmatvežiem tīkamus labojumus? Neviens!
Bet es esmu. Un tieši asociācijas vārdā rīkojoties.
GP ieskenētie pielikumi visiem uzņēmumiem, ieskenētie grāmatvedības dokumenti - tās ir tikai mazas lietas, kas pilnīgi katram grāmatvedim ir aktuālas - un asociācijas to panāca ar smagu darbu!
Jūs pat iedomāties nevarat, cik daudz murgu esam novērsuši! Kaut vai to, ka nepieļaut uzņēmumiem uzticēt grāmatvedības uzskaiti ārvalstu grāmatvežiem (indiešiem, piemēram), lai vietējie grāmatveži darbu nezaudētu!
Tā, ka pieceļat savas pakaļas no krēsla un kaut ko lietas labā izdariet un tad apņirdzat visus, kas darbojas.
Un nevajag tikai teikt, ka "man jāstrādā un nav laika". Zināt, arī asociāciju valdes locekļiem ir jāstrādā savs maizes darbs, bet mēs lasām un rakstām un darbojamies. Nezinu, kā LRGA, bet man neviens par to naudu nemaksā.
Varu izteikties tikai par savu asociāciju - biedru nauda ir smieklīga un arī to nevīžo nomaksāt!
Tā, ka cienījamie grāmatveži-mutes varoņi - izdart kaut ko ievērības cienīgu visu pārējo grāmatv ežu labā!
Capins
Capins 05.11.2018 22:00
5 ziņojumi
Droši vien jāpagaida, kā viss attīstīsies. Iespējams, ka jāuzraksta vēstule FM un arī varbūt pāris jaunajām partijām, kuras ievēlētas Saeimā.
Domāju, ka īstie iemesli ir 2:
1) vēlas nopelnīt ar visādu kvalifikācijas kursu nodrošināšanu;
2) pārāk liela konkurence. Zinu vienu personu, kura ir LRGA valdē un arī amatpersona SIA, kura sniedz grāmatvedības pakalpojumus.

Ja "valsts" puses skatās. Licencēšanas dēļ (visādu kursu dēļ) palielināsies cena par grāmatvedības pakalpojumiem. Droši vien jāsalīdzina cenas Igaunijā un Lietuvā. Ja kāds ārzemnieks domās kurā valstī labāk strādāt, tad gan jau ka grāmatvedības pakalpojumu cena arī būs svarīga.

Ja jau tā ļoti gribas licencēt, lai pilnībā to nodod valsts iestādei. Un ar licencēšanu nodarbojas valsts amatpersonas. Lai nav kā biznesa projekts.

Vispār jau dēļ visādiem tādiem gājieniem (OIK utt.) kaut kā galīgi garām sajūta
Some
Some 06.11.2018 11:04
124 ziņojumi
Tas no manas darba pieredzes. Un piekrītu visiem iepriekšējiem rakstītājiem, nedrīkst viena asociācija piespiest veikt šādu procedūru, lai nopelnītu!!!
Capins 05.11.2018 21:34
Извините, никогда не доверяю "сообщникам" с количеством сообщений на сайте - "4".
Tehnolog
Tehnolog 06.11.2018 17:51
3093 ziņojumi
Нуну. Все мы начинали с малого... пучть начинает инициативу, а там посмотрим.
Ant_lv
Ant_lv 06.11.2018 20:32
3386 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.