По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Būvizstrādājumu saraksts? Uz tēmu sarakstu

Būvizstrādājumu saraksts?
Metodikā https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/metodika_buvniecibai_2018-1.pdf

ir minēts reversā PVn kārtība piemērojama Būviztrādājumu jomā Stacionārs ugunsdrošības aprīkojums (ugunsgrēka signalizācija, detektors, stacionāri ugunsdzēšanas, uguns un dūmu kontroles un sprādzienu slāpēšanas līdzekļi) - preču veida piemērs: Ugunsgrēka detektori,signalizācijas iekārtas u.tml

kas ir zem utml."? kur ir pilns preču saraksts? Mans klients pieprasa no manis konkrētu sarakstu, kuras tad šai jomā preces apliekas ar PVN un kuras nē. Piekrītu viņa neizpratnei, jo zem signalizācijas iekārtas slēpjas daudz kas ; panelis, skrūves, detektori utml. sastāvdaļas. Es īsti nesaprotu, kā viņam tagad pareizi jānoformē nodokļa rēķini klientiem.
Cleo
Cleo 16.01.2018 14:49
19234 ziņojumi

Atbildes (19)

ha ha - tādu sarakstu visi gaida kā tādu panaceju tikai saraksta nav...
Rumpumpele
Rumpumpele 16.01.2018 15:20
135 ziņojumi
Kā tad, lai strādā? Pēc gada es būšu vainīga, ja klients kādu preci šai jomā būs tomēr ar PVn pārdevis, jo neiedevu viņam sarakstu. kas tas par sviestu- kā vispār tādā nopietnā lietā VID metodikā var ierakstīt "utml." Kas tas ir? Man tagad jāizdomā pašai vai kā?
Cleo
Cleo 16.01.2018 15:22
19234 ziņojumi
Инарик, расслабся, ВИД нынче в прострации, а финмин из эйфории Еврокомиссия вернула, не утвердила реверсный ПВН на бытовую технику, так что веселуха продолжается, в ближайший месяц очередные грозиюми в ПВН законе будут.
Tt7
Tt7 16.01.2018 15:34
37863 ziņojumi
tagad jāizdomā pašai vai kā?
Cleo 16.01.2018 15:22
tieši tā.
Mēs atsakamies kko pārdot ar reverso, kamēr nav skaidrības. Tikko runāju ar auditoriem - skaidrība nav nevienam.... Viņi sagatavis vēstuli VIDģenerāldirektorei
Rumpumpele
Rumpumpele 16.01.2018 15:47
135 ziņojumi
Tātad piemērojam tikai tam, ko mums pārdod bez PVN.
Cleo
Cleo 16.01.2018 15:49
19234 ziņojumi
Инарик, расслабся, ВИД нынче в прострации, а финмин из эйфории Еврокомиссия вернула, не утвердила реверсный ПВН на бытовую технику, так что веселуха продолжается, в ближайший месяц очередные грозиюми в ПВН законе будут.
Tt7 16.01.2018 15:34
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/769138-ozola_ek_negativais_lemums_par_reversa_pvn_piemerosanu_sadzives_tehnikai_so_normu_latvija_neatcel
Meek
Meek 16.01.2018 19:17
5652 ziņojumi
Tikai man nav saprotams kā reversais PVN apkaro ēnu ekonomika?
Cleo
Cleo 16.01.2018 19:59
19234 ziņojumi
Нинаю, они живут в своём государстве, им там видней
Tt7
Tt7 16.01.2018 22:02
37863 ziņojumi
Tikai man nav saprotams kā reversais PVN apkaro ēnu ekonomika?
Cleo 16.01.2018 19:59
Kā nav saprotams! Blēžiem nav iespējas pieprasīt no valsts atpakaļ PVN pārmaksu. Ko tu no nulles vari paprasīt? Nulle arī Āfrikā ir nulle! Man domāt, ka ar vārdiem ēnu ekonomika ir jāsaprot arī saulainie džipi, kuri rodas no šīm izkrāptajām PVN summām! Mēs, Cleo, provincē esam krietni atpalikuši....
Aivareno
Aivareno 17.01.2018 08:10
6641 ziņojums
Tā gan, Aivareno, atpalikuši. Tad jau varbūt to PVN vispār atcelt, nebūs ko izkrāpt.
Cleo
Cleo 17.01.2018 13:23
19234 ziņojumi
Es VIDam par metālizstrādājumiem "un citi" paprasīju kur var atrast sarakstu, kas ir "un citi" jau mēnesi atpakaļ. Vēl joprojām atbildes nav. Viņiem vienkārši pie kājas viss - a klients man uzstāj, ka konkurenti bez PVN preci tirgo, viņam arī esot jātirgo bez PVN un neklausās, ka tas draud ar stipri lielu uzrēķinu pēc tam, ja VID izdomās, ka prece x tomēr neietilpst "un citi" kategorijā.
_susurs_
_susurs_ 18.01.2018 09:14
832 ziņojumi
Es VIDam par metālizstrādājumiem "un citi" paprasīju kur var atrast sarakstu, kas ir "un citi" jau mēnesi atpakaļ. Vēl joprojām atbildes nav. Viņiem vienkārši pie kājas viss - a klients man uzstāj, ka konkurenti bez PVN preci tirgo, viņam arī esot jātirgo bez PVN un neklausās, ka tas draud ar stipri lielu uzrēķinu pēc tam, ja VID izdomās, ka prece x tomēr neietilpst "un citi" kategorijā.
_susurs_ 18.01.2018 09:14
kas par preci?
Ar konkurentiem mums arī te visi apkārt draud
Rumpumpele
Rumpumpele 18.01.2018 09:16
135 ziņojumi
Не буду поднимать новую тему спрошу тут. Может кто-то сталкивался. Как Вы думаете потолочные светильники, которые устанавливаются в офисах являются строительными изделиями или нет. Смущает пример в методичке
60.piemērs
Vai atsevišķu inženierbūvju labiekārtojuma elementu (soliņu, bērnu rotaļu ierīču, sporta aprīkojuma, atsevišķu laternu, apgaismes ķermeņu, velosipēdu statīvu), kas atrodas publiskajā ārtelpā, piegādēm ir piemērojama apgrieztā PVN maksāšanas kārtība?
Atbilde
Ievērojot to, ka minētās preces ir atzīstamas par būvizstrādājumiem likuma izpratnē, to piegādēm ir piemērojama apgrieztā PVN maksāšanas kārtība.
Jelena001
Jelena001 02.10.2018 11:10
1231 ziņojums
12.piemērs
Komersants “A”, kas ir reģistrēts iekšzemes PVN maksātājs, citam
reģistrētam iekšzemes PVN maksātājam sniedz tikai pakalpojumu – rozešu,
elektrības slēdžu un vadu nomaiņu veikala telpās –, neietekmējot ēkas iekšējās un
ārējās sienas. Citi remontdarbi veikala telpās netiek veikti.

Atbilde
Ņemot vērā, ka, veicot minētos darbus, netiek izdarītas izmaiņas, kas tieši
ir attiecināmas uz nekustamo īpašumu, tas ir, netiek būtiski ietekmētas ēkas vai
būves iekšējās un ārējās sienas, sniegtajiem pakalpojumiem apgriezto PVN
maksāšanas kārtību nepiemēro un PVN par minētajiem pakalpojumiem maksā
likumā noteiktajā vispārīgajā kārtībā.

Te, protams, nav runa tieši par lampām, bet līdzība ir.
Mums metodiki no VIDa uzsvēra: ja netiek būtiski ietekmētas ēkas vai
būves iekšējās un ārējās sienas, sniegtajiem pakalpojumiem apgriezto PVN
maksāšanas kārtību nepiemēro
Dinaro
Dinaro 02.10.2018 11:32
8241 ziņojums
Я так и думала пока не появилась необходимость купить светильники. Вот информация на сайте продавца.
Esam izdalījuši 4 LIELAS GRUPAS AR MATERIĀLIEM, kuriem VAR TIKT PIEMĒROTS REVERSAIS PVN:

- metālizstrādājumi (pārsvarā viss, kas saistīts ar zemējumu)

- ar elektroapsildi saistīti produkti (sildkabeļi, apsildes paneļi, utt.)

- būvizstrādājumi (kabeļi, kabeļu nesošās konstrukcijas, ēku un būvju instalācijas materiāli, utt.)

- apgaismes produkti (visiem gaismekļiem un to aksesuāriem)
Jelena001
Jelena001 02.10.2018 11:56
1231 ziņojums
Ja notiek būves būvniecība, pārbūve (lasām Būvniecības likumu) tad arī gaismekļiem jāpiemēro reversais, bet, ja gatavā būvē tie tiek tikai nomainīti, domāju ka nav jāpiemēro.
Dinaro
Dinaro 02.10.2018 12:03
8241 ziņojums
Запросила информацию у ВИДа. Посмотрим, что ответят.
Jelena001
Jelena001 02.10.2018 12:05
1231 ziņojums
Ne jau visi materiāli, kuri tiek nopirkti kā būvmateriāli ar reverso PVN, tiek pēc tam izmantoti būvniecībai.
Dinaro
Dinaro 02.10.2018 12:10
8241 ziņojums
Nu nevajag jaukt divas lietas: būvniecības pakalpojumi (kur ir svarīgi, tiek vai netiek ietekmētas tās sienas ) un būvizstrādājumi (kurus PVN maksātājiem pārdod ar reversu, neatkarīgi no tā, kādiem mērķiem tie tiks izmantoti).

No tās pašas būvniecības metodikas:

43.piemērs
Komercsabiedrība, reģistrēta iekšzemes PVN maksātāja, vairumtirdzniecībā pārdod bērza saplāksni, kas atbilstoši definīcijai ir atzīstams par būvizstrādājumu. Pircējs, kas ir reģistrēts iekšzemes PVN maksātājs, pirms saplākšņa iegādes, informē komercsabiedrību, ka saplāksni paredzēts izmantot kā materiālu rotaļlietu ražošanā nevis būvniecībai. Vai minētajam darījumam piemēro apgriezto PVN maksāšanas kārtību?
Atbilde.
Ņemot vērā, ka bērza saplāksnis atbilst būvizstrādājumu definīcijai, tad neatkarīgi no pircēja plānotā pielietošanas mērķa, bērza saplākšņa piegādei ir piemērojama apgrieztā PVN maksāšanas kārtība.
Zaneoga
Zaneoga 02.10.2018 15:30
156 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.