По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS)

Kārtējie EDS brīnumi Uz tēmu sarakstu

Kārtējie EDS brīnumi
Es par daudz ko vairs nebrīnos, pat neķeros vēl klāt gada pārskatiem, cerībā, ka būs vēl kādi uzlabojumi...
Nu bet nu pat jau ir par traku. Iesniedzu PVN mēneša deklarācijas diviem klientiem, kam periods, manuprāt, ir mēnesis (iepriekšējo 12 mēnešu apgrozījums virs 80 tūkstošiem).
Abiem saņēmu sekojošu paziņojumu no EDS:
"Nodokļu maksātāja Nr. XXX iesniegtais dokuments "PVN taksācijas perioda deklarācija" Nr. YYY nav pieņemts, jo nekorekti norādīts taksācijas periods. PVN deklarācija ir jāiesniedz:
- reizi mēnesī, ja iepriekšējā gada vai taksācijas gadā ar PVN apliekamais apgrozījums pārsniedz 50000 EUR;
- reizi ceturksnī, ja iepriekšējā gada ar PVN apliekamais apgrozījums ir mazāks nekā 50000 EUR;
Pēc VID datiem NM XXX PVN deklarācija ir jāiesniedz reizi ceturksnī."

Nu labi, nesniegšu. Bet pēc tam izdomās sodīt par savlaicīgu deklarācijas nesniegšanu. Vai atkal jāraksta KAC?
Ilzex
Ilzex 17.02.2017 15:02
2666 ziņojumi

Atbildes (7)

Ilze, man bija līdzīgi.
Vienīgi - es VISPIRMS piezvanīju, lai pārplāno. Ko viņi arī izdarīja.
Tur labā roka nezina, ko dara kreisā.
Aivars007
Aivars007 17.02.2017 15:20
26981 ziņojums
Ko tur brīnīties?

Valsts Kontroles Ziņojums:

102. Jau kopš 2009.gadaValsts kontrole savās revīzijās68 secināja, ka, VID pilnvērtīgi neizmanto
EDS iespējas iestrādāt loģiskās un matemātiskās kontroles, lai novērstu nodokļu
maksātājiem iespēju iesniegt EDS kļūdainus dokumentus. Lai ieviestu Valsts kontroles
sniegtos ieteikumus, VID novērsa revīzijās konstatētās konkrētās problēmas un ieviešot
jaunus pārskatus izvērtēja loģisko un matemātisko kontroļu ieviešanu. Taču VID
nenovērtēja kopumā EDS tehnoloģiskās iespējas automatizēt kontroles mehānismu attiecībā
uz pārskatiem, kurus jau bija iespējams iesniegt caur EDS.
103. Revīzijā, novērtējot EDS iestrādātās loģiskās un matemātiskās kontroles, kas novērš
nodokļu maksātājiem iespēju iesniegt EDS kļūdainas elektroniskas gada ienākumu
deklarācijas, tika konstatēts, ka EDS nav iestrādātas kontroles, lai salīdzinātu gada
ienākumu deklarācijas datus par kalendārajā gadā gūtajiem ieņēmumiem ar nodokļu
maksātāja jau iepriekš iesniegto informāciju VID par saimnieciskās darbības veicēja
ienākumiem.
Andaz
Andaz 17.02.2017 15:56
27892 ziņojumi
Šodien pēcpusdienā ar 10 minūšu intervālu atnāca man kā fiziskai personai, SDV, 2 paziņojumi par VSAOI veikšanu darba ņēmējiem.(man ir 2 darba ņēmēji) Pirmajā paziņojumā nomaksas datums norādīts 25. pēc pārskata mēnesim sekojošā mēneša, otrajā 15.datums Paziņojuma teksti pilnīgi vienādi, izņemot datumus. Varbūt kādam arī šodien tā bija? Piebildīšu, ka VSAOI maksāju visu šo gadu par darba ņēmējiem. Paziņojuma datums man ir pēctaksācijas mēneša pēdējā diena (šomēnes 31.) un tas arī VSAOI nomaksas termiņš. Parasti arī maksāju un iesniedzu mēneša beigās. Nesaprotu, ko šitais nozīmē un vai smieties :- vai raudāt Zvanīt jau nav kam, jo vēstuli sūta robots un tas nemāk runāt >:
Sandra48
Sandra48 26.07.2017 21:28
324 ziņojumi
Nosūtiet jautājumu caur EDS saraksti. Tur atnāks atbilde ar darbinieka telefona nr. Varēsiet zvanīt.
Ilma
Ilma 27.07.2017 09:25
30495 ziņojumi
Nosūtīju tālruņu numurus Jums uz e-pastu vgk.
Aivars007
Aivars007 27.07.2017 09:52
26981 ziņojums
Paldies, Aivar! Sazvanīju pašu pirmo Jūsu norādīto darbinieci. Atbilde: Sistēma kaut kādā veidā konstatē automātiski, varbūt bija sistēmas iekšējā kontrole Solīja, ka uzliks man to 25.datumu jo mēneša pēdējais datums kā tāds nedrīkst būt. Kāpēc divi dažādi datumi vienāda satura vēstulēs - tam gan nav izskaidrojuma, sistēma pati
Sandra48
Sandra48 27.07.2017 11:43
324 ziņojumi
Nu re, Aivars kādreiz arī kam citam noder, ne tikai lamāšanai...
Aivars007
Aivars007 27.07.2017 16:39
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.