По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības un tirdzniecības dokumentu noformēšana. Ierīces maksājumu reģistrēšanai. Darījumus apliecinoši dokumenti

Штраф за недонесение о подозрительных сделках Uz tēmu sarakstu

Штраф за недонесение о подозрительных сделках
В Латвии введут штраф за недонесение о подозрительных сделках. И кого же будут штрафовать ?
315678
315678 30.09.2016 16:52
595 ziņojumi

Atbildes (7)

http://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/gramatveziem-piemeros-naudas-sodus-ja-tie-nezinos-par-aizdomigiem-darijumiem.d?id=47963905
Судя по всему бухгалтеров и штраф 5000 евро
Korn
Korn 30.09.2016 17:04
176 ziņojumi
Shēmotājus notvert un sodīt nevar. Bet grāmatvedis vienmēr būs pa rokai. Valsts kase pildīsies. Varēs ierēdņi būt vēl augstprātīgāki un braukāt apkārt pa pasauli, pa visām eksotiskajām zemēm un pētīt, kāpēc pie mums ziemā ir sniegs, bet Āfrikas vidienē ziemā sniega nav.
Aivars007
Aivars007 30.09.2016 17:21
26981 ziņojums
Kā es apmēram to iztēlojos: likumā būs noteikts pienākums par aizdomīgiem darījumiem ziņot ne tikai Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas..... kontroles dienestam,bet vienlaicīgi arī VID. Līdz šīm praksē ziņo bankas, bet pārējie " subjekti" (notāri, advokāti, nodokļu konsultanti, ārpakalpojumu grāmatveži, NĪ mākleri) iesniedzot tikai 2 % no visiem ziņojumiem. Sodu par neziņošanu summas (arī procentuāli) esot noteiktas līdzīgas, kādas tiek piemērotas bankām.
Nu tad praksē būs tā- VID auditēs kādu uzņēmumu, atradīs viņuprāt aizdomīgu darījumu un sarēķinās sodu ne tikai uzņēmumam, bet arī grāmatvežiem vai citiem "subjektiem", īpaši jau tad, ja no paša uzņēmuma neko nevarēs piedzīt.
Es vēl tikai mēģinu iedomāties, kā man praktiski nodrošināties pret šādiem brīnumiem, ja lielākoties es par jebkādiem klienta darījumiem uzzinu 1) ar pietiekamu laika nobīdi; 2) man nav tādu resursu, lai zinātu, vai darījumi vienmēr notiek par tirgus cenām, vai nē, 3) es pat nevaru zināt, vai kaut kas notiek reāli, vai tikai uz papīra, vai nē - es taču nesēžu uzņēmumā. Nu labi, ja kāds visu laiku tirgoja tējiņas un tagad sadomā nopirkt un tūlīt pārdot kaut kādu lāzeriekārtu par miljonu, tad apmēram varētu būt skaidrs, kas notiek.
Ilzex
Ilzex 30.09.2016 17:34
2666 ziņojumi
Drīzāk grāmatvežus vajadzētu prēmēt, atkarībā no aizdomīgās summas
Tādi aizdomīgi darījumi ir bijuši kaudzēm, īpašnieka māja jāuzceļ, jāiekārto, jāuztur - uztaisa darbā atpūtas telpas ar itāļu mēbelēm, santehniku u.t.t.
Japaina
Japaina 30.09.2016 19:24
10269 ziņojumi
Piekrītu Ilzei par 100 p.
Kā gan es varu kādu turēt aizdomās, ja uz dokumentiem ir visi paraksti un zīmogi?
Par kādiem ekspertiem mums būs jāpiestrādā?
Laikam būs jāiet un jāizmācās par ekstrasensu.
Pirmkārt - man nemaz arī nav ko ziņot.
Otrkārt - tie, kas tos miljonus bīda, neziņoja un neziņos, lai raksta kaut desmit likumus.
Vispirms lai paskatās paši uz sevi.
Latvenergo 3 miljonus vēl šodien nav atraduši - "izgaisa", laikam pārskaitīja ar kāda NLO palīdzību.
Pretīgi tas viss ir.
Aivars007
Aivars007 30.09.2016 19:30
26981 ziņojums
Latvenergo 3 miljonus vēl šodien nav atraduši - "izgaisa", laikam pārskaitīja ar kāda NLO palīdzību.
Pretīgi tas viss ir
Aivars007 30.09.2016 19:30
Классная идея!
Читаем газеты, смотрим ТВ о всяких скандалах и т.п., получаем счёт от Latvenergo или поездной билет подотчётника, например, от Pasažieru vilciens, и начинаем "стучать" - типа: "не знаем, не повлияет ли наша оплата, а также получение этих услуг на ход расследования, на прекращение незаконных деяний и т.д. и т.п."
Tehnolog
Tehnolog 01.10.2016 10:19
3099 ziņojumi
Наверно, они знают то, чего не знаем мы? Что экономику стимулировать нет смысла, важнее контроль и поборы.
Allda
Allda 01.10.2016 11:27
2909 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.