По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Komunikācija ar VID Uz tēmu sarakstu

Komunikācija ar VID
Par savu problēmu jau rakstīju tēmā IIN parāds. Šoreiz maza astīte palikusi līdz galam nesaprasta. Lai gan tas šķiet vairāk jautājums juristiem, nevis grāmatvežiem, tomēr, ceru, ka kāds spēs izskaidrot.
1) Vai VIDam nudien nav jāinformē fiziska persona, ka tasi būtu VIDā jāreģistrējas, jāizvēlas kāds nebūt darbošanās veids u.t.t.
2) Vai VIDam nebūtu pienākums, ja ne katru mēnesi vai ceturksni, bet vismaz reizi gadā informēt cilvēku, ka viņam ir nesamaksāti nodokļi?
3) Tad pēdējā fāze, par kuru šķiet informē pat reketieri, ka savlaicīgas nodokļu parāda nenomaksāšanas dēļ ir "ieslēgts skaitītājs"?
Maan tas nešķiet juridiski korekti.

P.S.
Spriežot pēc atsauksmēm par iepriekšējo tēmu, vairums atbildētāju ir cilvēki, kam grāmatvedība ir gan darbs, gan hobijs. Man tā ir māksla. Es neizvēlējos kļūt par pašnodarbinātu personu un krāmēties ap grāmatvedību - mani piespieda. Man tas ļoti grūti un nelabprāt padodas. Pieļauju, tāpat kā vairumam grāmatvežu būtu problēmas atcerēties kādu tehniku un krāsas izmanto sejas gleznošanai, kādu drēbēm, kādi instrumenti nepieciešami marīnistiem un kādi grafiķiem. Tā vietā. lai palīdzētu kau vai ar informāciju kaut nieka brīdinājumu veidā, VID izmanto manu nezināšanu, lai radītu un uzskrūvētu parādu summu. Man tas nešķiet godīgi, bet bandītiski.
Acperins
Acperins 27.07.2015 20:30
24 ziņojumi

Atbildes (31)

1) nodokļa maksātāja pienākums
2) informācija par nodokļu parādiem ir EDSa
3) Likums "Par nodokļiem un nodevām" 29.pants
Allda
Allda 27.07.2015 21:10
2909 ziņojumi
1) nodokļa maksātāja pienākums
2) informācija par nodokļu parādiem ir EDSa
3) Likums "Par nodokļiem un nodevām" 29.pants
Allda 27.07.2015 21:10
Labi, sapratu, ka pilns grāmatvedības un jurisprudences kurss man būtu jāzin no dzimšanas un vienīgais, kas VID trūkst, ir licence nogalināšanai. Bet vai tiešām neviens vienīgs punktiņš VIDam neliek mani par to laicīgi informēt? Nu, viens maziņš kaut kāds apkšpunktiņš? Savādāk es pat nezināju to, ka man tas jāzina.
Acperins
Acperins 27.07.2015 21:32
24 ziņojumi
1. Fiziskajai personai pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) kā nodokļu maksātājai – saimnieciskās darbības veicējai –, norādot jomu, kurā persona veiks saimniecisko darbību.
2. Reģistrējoties VID kā saimnieciskās darbības veicējai, personai ir jāuzrāda pase un jāiesniedz pieteikuma veidlapa (pieejama VID).
3. Nodokļa maksātāja reģistrācijas apliecība tiks izsniegta trīs darba dienu laikā pēc pieteikuma veidlapas iesniegšanas.
Kas ir saimnieciskā darbība?
Par fiziskās personas saimniecisko darbību uzskata jebkuru darbību, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību. Saimnieciskā darbība ietver arī ar uzņēmuma līguma izpildi saistīto darbību, profesionālo darbību, nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, komercaģenta, māklera un individuālā komersanta darbību, kā arī fiziskās personas īpašumā esoša individuālā uzņēmuma (arī zemnieka un zvejnieka saimniecības) darbību.
=>>>
https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5437&hl=1

Savādāk es pat nezināju to, ka man tas jāzina.
Acperins 27.07.2015 21:32
Vēl nav iestājies komunisms, nodokļi jāmaksā visiem, vajadzēja interesēties, pirms kaut ko uzsākt.
Japaina
Japaina 27.07.2015 21:35
10269 ziņojumi
Vēl nav iestājies komunisms, nodokļi jāmaksā visiem, vajadzēja interesēties, pirms kaut ko uzsākt.
Japaina 27.07.2015 21:35
Redz, ja būtu gribējis ko nebūt uzsākt, tad arī interesētos. Vienkārši redakcijām lieki štata darbinieki nav vajadzīgi. Tā arī 100 gadus dzīvoju kā ārštatnieks, pilnā pārliecībā, ka visus nodokļus par mani maksā darba devējs. Zinot, ka neko nejēdzu no grāmatvedības, līdz pat pagājušā gada decembrim nekur nebiju reģistrējies. Decembrī kļuvu par reģistrētu nodokļu maksātāju, kuram pirms "dzimšanas" uzradās 3 gadu IIN parāds.
Acperins
Acperins 27.07.2015 21:52
24 ziņojumi
Savā laikā visos masu mēdijos šī tēma tika apspriesta, bet, ja nu Jūs neko nelasiet, izņemot savus gara darbus, tad ir tā, kā ir....
https://www.google.com/search?q=autoratl%C4%ABdz%C4%ABbas+redakcij%C4%81s&ie=utf-8&oe=utf-8
Japaina
Japaina 27.07.2015 22:00
10269 ziņojumi
Savā laikā visos masu mēdijos šī tēma tika apspriesta, bet, ja nu Jūs neko nelasiet, izņemot savus gara darbus, tad ir tā, kā ir....
Japaina 27.07.2015 22:00
Labi, pēdējā argumentācija. Šobrīd nav būtiski, cik es biju nezinošs vai ļaunprātīgs.
VIDam bija visi nepieciešamie dokumenti, lai redzētu, ko es daru un ko es nedaru pareizi. Visi autoratlīdzību līgumi, samaksātās un nesamaksātās summas. Tātad VID redzēja, ka es 3 gadus nemaksāju IIN, bet nedarīja neko. Informējot mani, nebūtu radies šis parāds vai arī būtu pārliecinājušies, ka esmu ļaunprātīgs nemaksātājs. Gluži dabiski, ka tagad neesmu par to apmierināts.
Acperins
Acperins 27.07.2015 22:35
24 ziņojumi
Autoratlīdzības līgumi VID-am nebija, IIN tika atvilkts ienākumu izmaksas vietā un nodots pielikums par ienākumiem. Netika maksāts soc.nodoklis un VID uz to brīdi nevarēja zināt, kāda ir izdevumu daļa, tas bija jārēķina pašam.
Japaina
Japaina 27.07.2015 22:46
10269 ziņojumi
Acperins,
Ticiet man, VID darbinieki neskaita Jūsu ienākumus katru dienu, lai paziņotu Jums laicīgi par to, ka veidojas parāds. Tādēļ jau ir grāmatveži. Ticu, ka arī citās valstīs ir līdzīgi. Vēl vairāk, programma saskaita, un viņi (VID darbinieki) to tik vien dara, kā sūta vēstules, tādiem kā Jūs. Jo Jūs neesat vienīgais, kam šādi parādi rodas, nezināšanas dēļ. Kad saņēmāt naudu, Jums pat prātā nebija domas par to, ka vajadzētu konsultāciju ar grāmatvedi. Neviens Jūs VID neuzskata par ļaunprātīgu nemaksātāju. Bet! Jums ir jākārto šīs lietas ar grāmatvedi un VID, nevis te. Neredzot pilnīgu informāciju par Jūsu ienākumiem, prātīgus padomus saņemt Jums ir neiespējami.
Aivareno
Aivareno 28.07.2015 06:18
6641 ziņojums
Šobrīd nav būtiski, cik es biju nezinošs vai ļaunprātīgs.
...................................
interesanti gan sanāk, ja sāp zobi, tad mēs zinam, kurp jāiet, bet, ja lieta ap finansēm griežas, tad ne mēs ejam meklēt palīdzību un skaidrojumu, bet kādam citam par mani jārūpējas...
nekā personīga
Mu-maija
Mu-maija 28.07.2015 13:03
15814 ziņojumi
interesanti gan sanāk, ja sāp zobi, tad mēs zinam, kurp jāiet, bet, ja lieta ap finansēm griežas, tad ne mēs ejam meklēt palīdzību un skaidrojumu, bet kādam citam par mani jārūpējas...
nekā personīga
Mu-maija 28.07.2015 13:03
Atvainojiet, bet man Jūsu pārliecība, ka man par to būtu bijis jāinteresējas, ir tik pat jocīga, kā Jums manējā. Es jau sazin cik gadus esmu bijis ārštata autors. Gluži tāpat kā štata autors, par grāmatvedību zinu tikai to, ka tā katru mēnesi man sarēķina naudu. Kaut kad sen citā starpā izlasu, ka varu kļūt par gluži modernu individuālo kapitālistu - pašnodarbināto. Izlasu, ka tur var atrēķināt kautkādus izdevumus un ka tas varētu būt man izdevīgi. Mēģinu izurbties cauri likumiem ko un kā es varētu atrēķināt, pēc piecām minūtēm jumts aizbrauc no visiem likumiem, to apakšpunktiem, to labojumiem un situācijām, kad tas tiek piemērots un kad nē. Saprotu, ka tas domāts profesionāļiem vai arī cilvēkiem, kuri var atļauties algot grāmatvežus un aizmirstu šo pasākumu - lai grāmatvedība kā līdz šim atskaita visu kas jāatskaita un miers. Izrādījās, ka esmu kļūdījies, ka valdība katru murmuli mākslinieku vai skribentu, kurš neko citu uz pasaules nezin kā vien burtus un bildītes, ir nolēmusi pataisīt par grāmatvežiem! It kā katoru grāmatvedībām būtu kāda nebūt pārslodze, ja tie kā līdz šim bez citiem nodokļiem, atskaitītu arī sociālo, lai man tagad nebūtu jākļūst par sasodītu parādnieku. Ja tur būtu bijis rakstīts, ka par sociālā nodokļa nenomaksāšanu 3 gadu garumā nošauj, tad būtu tagad nošauts.
Acperins
Acperins 28.07.2015 17:57
24 ziņojumi
Удерживать с вас социальные платежи бухгалтер не уполномочен законом. И автор должен их платить только если нигде не числится дарбанемейсом хоть на 10 евро в месяц. Этого бухгалтер издательства знать не может. Так же он не знает, в скольких местах вы еще подрабатываете и какие там получаете гонорары.
Бухгалтер мог только предупредить вас, что надо зарегистрироваться и платить социалку.

Могли бы и сами поинтересоваться налогами, хоть в том же ВИДе. Это бесплатно.

Такой порядок для авторов существует еще с конца 90-х. Раньше ВИД не особо обращал на авторов внимание. Но недавно взялся за них.
Maija
Maija 28.07.2015 18:24
28223 ziņojumi
Удерживать с вас социальные платежи бухгалтер не уполномочен законом.
Maija 28.07.2015 18:24
Nesaprotu jēgu šim likumam - štata darbiniekiem maksā, ārštatniekiem nē. Kāda starpība? Rezultātā vesela kaudze ar neko nesaprotošiem grāmatvedībā cilvēkiem tiek mocīti VIDā.
Acperins
Acperins 28.07.2015 18:54
24 ziņojumi
Так в свое время придумали, что с авторских гонораров авторы платят социалку сами.
И нет в этом никакой сложной бухгалтерии, один раз в квартал заполнить три строчки отчета и перечислить налог.
Нельзя сейчас быть совсем уж безграмотным в подобных вопросах. Времена, когда все делал дядя или тетя, уже прошли
Maija
Maija 28.07.2015 19:04
28223 ziņojumi
Нельзя сейчас быть совсем уж безграмотным в подобных вопросах. Времена, когда все делал дядя или тетя, уже прошли
Maija 28.07.2015 19:04
Ja jau Jūs to sakāt par mani, ko tad teikt par VID? VID trīs gadus "neredzēja" mani, kamēr es pie viņiem pieteicos.
Acperins
Acperins 28.07.2015 19:35
24 ziņojumi
Ko nozīmē - pieteicos? Gājāt ar lūgumu, lai apskatās Jūsu nodokļu nomaksu? Vai tomēr atsūtīja vēstuli, kurā bija aprakstīta situācija un tika lūgts sniegt paskaidrojumus/?
Aivareno
Aivareno 28.07.2015 19:38
6641 ziņojums
Nesaskatu absolūti neko lietderīgu, tikai vienu vienīgu demagoģiju, ar ko jautājuma autors piesārņo šo forumu.
Aivars007
Aivars007 28.07.2015 19:52
26981 ziņojums
Nesaskatu absolūti neko lietderīgu, tikai vienu vienīgu demagoģiju, ar ko jautājuma autors piesārņo šo forumu
Aivars007 28.07.2015 19:52
Labāk, lai jau palasa dažādus viedokļus, varbūt nākotnē noderēs un nedarīs aplamības.
Japaina
Japaina 28.07.2015 21:00
10269 ziņojumi
Izlikties par muļķi, cerībā, ka saskries bariņš žēlotāju - tas tagad laikam modē.
Un, diemžēl, šajā forumā, tādu žēlotāju netrūkst.
Lai arī es neesmu nekāds dižais zīlnieks (vēl tikai mācos), taču no tekstiem noprotu, ka jautājuma autors - dižais mākslEnieks (Nezinītis Saules pilsētā) ir laikam žurnālists.
Atliek vien izdarīt secinājumus, kādā "kvalitātē" pie mums darbojas masu informācijas līdzekļi, ja šādi "nezinīši" avīzēs un žurnālos aizpilda tukšos laukumus.
Aivars007
Aivars007 28.07.2015 21:50
26981 ziņojums
P,S. Jautājuma autors joprojām nav sniedzis atbildi uz manu agrāk uzdoto jautājumu jautājumu - kas aizpildīja un iesniedza Pašnodarbinātā ceturkšņa ziņojumus par sociālo nodokli? Un kas, uz kādu finansu dokumentu pamata šos pārskatus aizpildīja?
Aivars007
Aivars007 28.07.2015 21:52
26981 ziņojums
P,S. Jautājuma autors joprojām nav sniedzis atbildi uz manu agrāk uzdoto jautājumu jautājumu - kas aizpildīja un iesniedza Pašnodarbinātā ceturkšņa ziņojumus par sociālo nodokli? Un kas, uz kādu finansu dokumentu pamata šos pārskatus aizpildīja?
Aivars007 28.07.2015 21:52
Pilnīgi precīzi jautājumu nesapratu, bet centīšos atbildēt Kamēr nebiju reģistrējies VID, neviens neko neaizpildīja, nebiju arī reģistrējies kā pašnodarbinātais. Vienkārši katrā no kantoriem ar kuriem sadarbojos, noslēdzu autortlīdzības līgumu uz gadu, pildīju pasūtījumu, saņēmu naudu un dzīvoju pārliecībā, ka visi nodokļi nomaksāti.
Pēc reģistrēšanās VID, kad man paziņoja par nenomaksāto sociālo nodokli, uz vietas VID darbiniece sarēķināja man sociālo nodokli. (Acīmredzot tas ir Sociālais nodoklis, ko pirmaj';a tēmā kļūdaini nodēvēju par IIN)
Acperins
Acperins 28.07.2015 23:11
24 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.