По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

Оплата накладной необычным способом Uz tēmu sarakstu

Оплата накладной необычным способом
Коллеги, рассудите нас. У исполнителя нашего заказа закрыт расчетный счет (по претензии СГД из-за неуплаты налогов). Валдес лоцеклис фирмы-исполнителя предложил составить соглашение, согласно которого мы, заказчики, должны будем перечислить сумму за проделанную работу ему лично..
Я не согласна с таким поворотом событий. А лоцеклис уверяет, что все законно. И так многие делают
Slv
Slv 18.03.2015 23:33
572 ziņojumi

Atbildes (46)

Вот я не в теме, видимо.
СГД у нас теперь уже закрывает банковские счета?

Если расчётный счёт закрыт и не принимает платежи - деньги вернуться,
Allda 26.05.2015 20:33
У фирмы долги по налогам, но СГД гордо закрывает счет и платежи не принимает. Чудеса какие-то...
Iriss
Iriss 27.05.2015 09:21
12889 ziņojumi
Ja pareizi saprotu, jautājuma autore ir grāmatvede.
Grāmatvedes viedoklis skaidrs - izdarīt visu maksimāli pareizi, tā - lai uzņēmumam nerastos problēmas vēlāk.

Savukārt - uzņēmuma īpašnieks domā citādi - ne pirmais, ne pēdējais. Jo uzņēmuma vadītāji parasti domā citādi - grāmatveži parasti viņiem traucē strādāt. sevišķi - zinoši grāmatveži.

Tagad grāmatvede ir dilemmas priekšā - mēģināt tomēr visu izdarīt pareizi, vai tomēr klausīt, ko saka uzņēmuma vadītājs.

Es šajā gadījumā rīkotos šādi - uzrakstītu savus iebildumus rakstiski uzņēmuma vadītājam un lūgtu viņa rakstisku rezolūciju naudas pārskaitīšanai - kaut vai uz "Abesīniju", Svētajam Pēterim vai tml.

Jāatceras - naudas īpašnieks un naudas darījumu rīkotājs tomēr ir uzņēmuma vadītājs, nevis grāmatvedis.
Es grāmatvedi šajā gadījumā ļoti labi saprotu, taču... nauda nepieder grāmatvedim.

Ja jāatbild pēc būtības - es arī šādās afērās kā grāmatvedis neiesaistītos.
Katrā ziņā pieprasītu vismaz Līgumu, nevis mutiski izteiktu norādījumu, kā rīkoties.
Acīmredzot, naudas pārskaitījumi ir grāmatvedes ziņā, tāpēc arī grāmatvede jūtas atbildīga un meklē pareizāko risinājumu.

VID bankas kontus klasiskā veidā neslēdz (to dara banka), taču uzliek inkasso, arestē utt. Rezultāts jau ir viens un tas pats.
Aivars007
Aivars007 27.05.2015 09:33
26981 ziņojums
VID bankas kontus klasiskā veidā neslēdz (to dara banka), taču uzliek inkasso, arestē utt. Rezultāts jau ir viens un tas pats.
Aivars007 27.05.2015 09:33
Ирисс имела ввиду, что даже если на банковский счет наложено инкассо, отправить туда платеж можно. Деньги принимаются.
Albina
Albina 27.05.2015 09:37
64576 ziņojumi
Piebildīšu vēl - es pats nedaudz atšķirīgā situācijā tikko kā "apdedzinājos".
Mans uzdevums - sagatavot maksājumus internetbankā.
Vienam no piegādātājiem kārtējo reizi mainījās nosaukums (ne jau aiz labas un pareizas dzīves, protams). Nosaukumā mainījās daži burti. Līdz ar to mainījās arī bankas konta numurs - tikko kā. Bet es pārslodzes dēļ sagatavoju maksājumu ar iepriekšējiem rekvizītiem. Uzņēmuma īpašnieki naudu pārskaitīja, acis nepamirkšķinot, jo neuzskata par savu pienākumu "uzmest aci" - kam un par ko pārskaita. Ja grāmatvedis sagatavoja MU - tātad tā arī vajadzēja.
Bankas konts pēc VID norādījuma bloķēts.
Klients naudu redz, bet klāt netiek.
Protams, no savas kabatas samaksāju šo summu pareizajam klientam, jo jūtos atbildīgs.
Tāda ir reālā dzīve.
Aivars007
Aivars007 27.05.2015 09:37
26981 ziņojums
VID bankas kontus klasiskā veidā neslēdz (to dara banka), taču uzliek inkasso, arestē utt. Rezultāts jau ir viens un tas pats.
Aivars007 27.05.2015 09:33
Ирисс имела ввиду, что даже если на банковский счет наложено инкассо, отправить туда платеж можно. Деньги принимаются.
Albina 27.05.2015 09:37
Tas PAREIZI! Tā ir - bet saimnieks taču neatļauj turp pārskaitīt, ja es pareizi saprotu. Jo labi zina, ka nauda aizies nodokļiem, nevis uzņēmuma (piegādātāja) šefam kabatā.
Aivars007
Aivars007 27.05.2015 09:39
26981 ziņojums
Ирисс, я о том, что если, как утверждает исполнитель заказа счёт закрыт, деньги вернуться. Но, скорее всего это не так, деньги на счёт поступят, обязательства заказчика перед исполнителем будут выполнены.
Проблемы другой фирмы по долгам не коснутся фирмы заказчика. Конечно, в том случае если сделка оформлена до момента, когда фирме-исполнителю деятельность приостановили.
Allda
Allda 27.05.2015 10:01
2908 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.