По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Kā izdevīgāk - pašnodarbinātais vai mikrouzņēmums? Uz tēmu sarakstu

Kā izdevīgāk - pašnodarbinātais vai mikrouzņēmums?
Labdien.

Lauzu ghalvu, lasu vid mājaslapu, bet man radās jautājums - kā frizierim/manikīra speciālistam izdevīģāk - būt kā pašnodarbinātajam vai kā mikrouzņēmējam? Neapliekamais minimums un atvieglojumi par bērnu mani neinteresē. Vai ir kādi citi aspekti, kas būtu jāņem vērā? Mani šobrīd interesē, kā mazāk maksāt nodokļus kā iesācējam.
Ai_kei
Ai_kei 22.09.2014 12:33
23 ziņojumi

Atbildes (11)

Так самозанятое лицо и микропредприятие - это из разных опер.
Работать можно как юридическое лицо (регистрировать СИА) или как физическое лицо (СДВ). И в одном и в другом статусе можно платить налог в общем режиме или налог с микропредприятий.
Для паркмахера СИА не нужна - регистрация стоит денег и сложнее бухгалтерский учет. Достаточно зарегистрироваться в СГД лицом, ведущим хозяйственнную деятельность.

Если расходов мало, выгоднее платить МУН 9% от оборота, чем 24% от разности доходов и расходов.
Парикмахер еще может платить патент - 85 евро в месяц в Риге или 57 евро в провинции. Там все еще проще.

Надо считать, что в конкретном случае выгоднее.
Maija
Maija 22.09.2014 13:39
28223 ziņojumi
Ja paldies par atbildi. 85 eur par patentu - tas ir par daudz priekš manis pašlaik
Ai_kei
Ai_kei 22.09.2014 13:47
23 ziņojumi
Reģistrējieties par pašnodarbināto.Ja nesasniegsiet (ieņēmumi - izdevumi) 320 eur, tad sociālais nodoklis nebūs jāmaksā. Vienīgi IIN būs jāmaksā, ja sanāks. Bet par MUN gan neieteiktu.... Sociālo garantiju nekādu tāpat nekādu dižo nebūs. Ja ieņēmumi diži nebūs, tad arī nodokļi diži nebūs pašnodarbinātam.Iesniedzot nākošajā gadā deklarāciju varēsiet piemērot arī neapl.minimumuun atvieglojumus par bērniem. Un var sanākt ka D3 ir zaudējumi.....
Am14
Am14 22.09.2014 16:11
385 ziņojumi
Если не платить за себя социалку, никаких социальных гарантий и не будет. С микроналога хоть какая-то копеечка в социальный фонд упадет, а с 24% ничего не будет.
А Neapliekamais minimums un atvieglojumi par bērnu mani neinteresē...
Maija
Maija 22.09.2014 16:17
28223 ziņojumi
С микроналога хоть какая-то копеечка в социальный фонд упадет - nezinu, vismaz man zināmam pašnodarbinātajam, nekas neparādījās deklarācijā, kaut arī maksāja MUN nodokli.Kurtur iekrīt kas, es nemācēšu teikt, jo nevarēju neko ieraudzīt EDSā.
Ja ieņēmumi būs 300 eiro mēnesī, tad samaksāsiet 9% - 27 eiro un jēgas nekādas lielās, kad šo naudu sadalīs pa nodokļiem. Ja ieņēmumi lielāki, piemēram, 1000€, tad samaksāsiet 90 eiro MUN nodokli. Varbūt tad soc.nodoklimaksāt? Jārēkina un jādomā pašiem. No sociālā nodokļa arī jēga maza - pie ārstiem rindas- ja gribās par valsts naudu tikt, bet ja jāmaksā sava nauda pa pilnu programmu -tad kāda jēga maksāt sociālo? Bezdarbam? Pensijai? Cerības mazas.....ka saņemsim. Mēs nedzīvojam Vācijā, kur pēc pieciem nostrādātiem gadiem ar nomaksātiem nodokļiem, jau garantēta 450€ pensija....Šajā valstī katrs ir pats savas laimes kalējs.....Varbūt pesimistiski pārāk.
Am14
Am14 22.09.2014 17:14
385 ziņojumi
С микроналога хоть какая-то копеечка в социальный фонд упадет - nezinu, vismaz man zināmam pašnodarbinātajam, nekas neparādījās deklarācijā, kaut arī maksāja MUN nodokli.Kurturiekrīt kas, es nemācēšu teikt, jo nevarēju neko ieraudzīt EDSā.
Am14 22.09.2014 17:14
Kurā deklarācijā? MUN uz VSAOI sadala VK un jāskatoties ir pie VSAA.
Ant_lv
Ant_lv 22.09.2014 19:29
3404 ziņojumi
Gada ienākumu deklarācijā. Neparādās tur, piemēram, ne soc.nodoklis ne IIN. EDSā šiem datiem "jānonāk" automātiski. Vismaz parastajos gadījumos tā notiek.
Am14
Am14 22.09.2014 19:59
385 ziņojumi
Ja maksā MUN, tad MUN propocionālās daļas GID neparādās. Vispār jebkas, kas saistīts ar MUN, GID neparādās.
Ant_lv
Ant_lv 22.09.2014 20:55
3404 ziņojumi
Reģistrējieties par pašnodarbināto.Ja nesasniegsiet (ieņēmumi - izdevumi) 320 eur, tad sociālais nodoklis nebūs jāmaksā. Vienīgi IIN būs jāmaksā, ja sanāks. Bet par MUN gan neieteiktu.... Sociālo garantiju nekādu tāpat nekādu dižo nebūs. Ja ieņēmumi diži nebūs, tad arī nodokļi diži nebūs pašnodarbinātam.Iesniedzot nākošajā gadā deklarāciju varēsiet piemērot arī neapl.minimumuun atvieglojumus par bērniem. Un var sanākt ka D3 ir zaudējumi.....
Am14 22.09.2014 16:11
Vienīgi IIN būs jāmaksā, ja sanāks...
Ja pareizi atceros, vai tad no šī gada netika noteikts minimālais gada IIN 50 Eur apmērā, kas jāmaksā ja IIN "nesanāk" vismaz 50 Eur ?
Zinme
Zinme 24.09.2014 08:58
1182 ziņojumi
Ja pareizi atceros, vai tad no šī gada netika noteikts minimālais gada IIN 50 Eur apmērā, kas jāmaksā ja IIN "nesanāk" vismaz 50 Eur ?
Zinme 24.09.2014 08:58
Все будут платить с 50 евро.
Albina
Albina 24.09.2014 09:46
64595 ziņojumi
50 евро не нужно платить тем, кто платил зарплатные налоги с работников или социалные выплаты за себя самого как самозанятого.
Irina_8ko
Irina_8ko 25.09.2014 11:54
2767 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.