По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Grāmatvedības politika Uz tēmu sarakstu

Grāmatvedības politika
Labdien.
Esmu pārņēmusi grāmatvedību uzņēmumam, kurš ir dibināts pirms vairākiem gadiem, bet iepriekšējā grāmatvedības firma nav izstrādājusi grāmatvedības politiku. Kā man rīkoties, izstrādāt grāmatvedības politiku un datumu likt ar uzņēmuma dibināšanas dienu, vai arī es drīkstu taisīt jaunu grāmatvedības politiku ar to brīdi, kad es pārņēmu kārtot grāmatvedību šim uzņēmumam?
Un kā ir ar izmaiņām grāmatvedības politikā, ja es izmainu kādu nolikumu, tad es veco nolikumu metu ārā un aizstāju ar jauno?
Crystala55
Crystala55 25.07.2014 14:42
6 ziņojumi

Atbildes (6)

Mest ārā nevajag. Uzstaisīt jaunā redakcijā.
Elecbird
Elecbird 25.07.2014 14:43
2599 ziņojumi
1. Izstrādājiet jaunu, uzņēmuma vadība lai apstiprina tagad, kad to iesniegsiet.
Neko ar atpakaļejošu datumu nevajag darīt.

2. Mest laukā neko nevajag. Grāmatvedim nav tiesību iznīcināt uzņēmuma dokumentus. Nav svarīgi, cik tie pareizi, nepareizi, patīkami Jums vai nepatīkami.
Vai nu sagatavojiet jaunu dokumentu, vai arī Grozījumus esošajā dokumentā.
Apstipriniet tagad, kad tos sagatavosiet.
Aivars007
Aivars007 25.07.2014 14:53
26981 ziņojums
Bet ja atnāks VID pārbaude, man nejautās uzrādīt grāmatvedības politiku, kura bija iepriekš?
Crystala55
Crystala55 25.07.2014 15:54
6 ziņojumi
audīts pieprasa dokumentus, ja nemaldos, 3 gadus iepriekš un tematiskā pārbaude par gadu, pusgadu. Var būt man nav taisnība.
Elecbird
Elecbird 25.07.2014 15:57
2599 ziņojumi
Bet ja atnāks VID pārbaude, man nejautās uzrādīt grāmatvedības politiku, kura bija iepriekš?
Crystala55 25.07.2014 15:54
Ko jautās, kad atnāks pārbaude, neviens šeit nezina.
To zina tikai inspektors, kurš veiks pārbaudi.

Ja Jums nav ko uzrādīt, tātad neko arī neuzrādīsiet.
Parasti vēstures grāmatas nodokļu inspektori nepieprasa.
Prasa uzrādīt spēkā esošus dokumentus, pa arhīviem nerakņājas.
Aivars007
Aivars007 25.07.2014 16:45
26981 ziņojums
audīts pieprasa dokumentus, ja nemaldos, 3 gadus iepriekš un tematiskā pārbaude par gadu, pusgadu. Var būt man nav taisnība.
Elecbird 25.07.2014 15:57
Nedaudz maldāties gan.
Audits var būt par jebkādu periodu - par 1 mēnesi, vienu gadu, trīs gadiem, 2 mēnešiem, diviem gadiem. Vienalga par kādu periodu.
Tas pats attiecas arī uz tematiskajām pārbaudēm.
Aivars007
Aivars007 25.07.2014 16:46
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.