По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Neskaidrības e-komercijā - jautājums lietpratējiem! Uz tēmu sarakstu

Neskaidrības e-komercijā - jautājums lietpratējiem!
Labdien, vēršos pie Jums, jo ir dažas neskaidrības e-komercijā un nodokļu sistēmā.

Tātad tuvākajā laikā ir vēlme uzsākt uzņēmējdarbību, dibināt interneta veikalu/katalogu, kurā pircējiem no visas pasaules(iesākumā tikai no Latvijas) būs iespēja pasūtīt preces, līdzīgi kā jebkurā interneta veikalā. Tomēr nedaudz neierastākā veidā kā parasti:

Tātad īsumā biznesa plāns ir sekojošs:

1)Klients izvēlās preci mūsu piedāvātajā interneta katalogā un veic naudas pārskaitījumu uz mūsu Latvijā reģistrētu bankas kontu-->

2)Mēs savukārt, pēc klienta naudas pārskaitījuma - izvēlēto preci pasūtām no pārdevēja(veicam pārskaitījumu uz ārvalstu kontu), kas atrodas ārpus Eiropas Savienības(teiksim Indijas vai Ķīnas)-->

3)Šis pārdevējs izvēlēto preci pa tiešo nosūta klientam ar kurjerpasta vai starptautiskā pasta pakalpojumu, respektīvi klients, pasūtot preci no mums, nepieciešamības gadījumā apņemas apmaksāt ievedmuitas nodokli un PVN%!

Šādu biznesa paveidu angliski sauc par drop-shipping, kas neprasa lielu pamatkapitālu, nedz arī preču noliktavu, jo komersants darbojas kā starpnieks. Šādu biznesu iesākumā es varētu vadīt individuāli, arī apgrozījums visticamāk nepārsniegtu 20 000Ls gadā.

Tomēr Latvijā šāds biznesa paveids nav tik ļoti izplatīts, tādēļ arī man rodas daži jautājumi no likumīgās puses par šādu darbību:

1) Vai veicot šādus pakalpojumus ir nepieciešams reģistrēties valsts institūcijās kā uzņēmējdarbības veicējam?

2) Ja jā, tad kurš veids būtu piemērotākais šādai uzņēmējdarbībai(IK,SIA utt.)?

3) Vai man būtu jāreģistrējas kā PVN maksātājam, ja PVN tiks pievienots pie ievedmuitas, respektīvi pie šādas situācijas sanāk, ka gala pircējam(klientam) PVN nākas maksāt divreiz!

4) Vai man ir jāslēdz kāds līgums ar pārdevēju Ķīnā vai Indijā?

5) Visbeidzot, kādas atskaites un nodokļi man būtu jāiesniedz/jāmaksā VID par šādu darbību?

Paldies jau iepriekš, cerams, ka izprotat lietas būtību un spēsiet man palīdzēt atrisināt šīs neskaidrības!
Kudeee
Kudeee 21.10.2011 15:11
7 ziņojumi

Atbildes (5)

20 Ls/stundā
Yansis
Yansis 21.10.2011 15:43
666 ziņojumi
Izstudējiet likumdošanu un izvēlieties sev nepieciešamo darbības veidu,izlasiet VIDA mājās informāciju par atskaitēm utt. Uz paplātes šeit nepienesīs neviens. Lai veicas!:-D
Kirsbauma
Kirsbauma 21.10.2011 16:12
1581 ziņojums
Varbūt varat tad pateikt priekšā, kuri konkrēti likumi būtu jāstudē? Esmu jau izlasījis komerclikumu un civillikumu, tur nevarēju atrast skaidru informāciju par šo situāciju, tādēļ vērsos šeit, cerot uz atsaucīgas balss!
Kudeee
Kudeee 21.10.2011 17:10
7 ziņojumi
Nezinu gan, kurš šeit forumā ņemsies Jums nolasīt tādu lekciju - gan par uzņēmējdarbību, gan par pārskatiem un visiem iespējamiem nodokļiem.

1) Jā.

2) Pēc Jūsu izvēles.

3) Līdz apgrozījuma noteiktas summas sasniegšanai - pēc Jūsu izvēles. Obligāti - skat.Likumspar PVN.

4) Jā.

5) www.vid.gov.lvAtskaites (pārskati) jāiesniedz, nodokļi - jāmaksā.

Padoms - iet uz konsultāciju pie oraktizējoša un zinoša grāmatveža.
Aivars007
Aivars007 21.10.2011 18:02
26981 ziņojums
oraktizējoša = praktizējoša
Aivars007
Aivars007 21.10.2011 18:02
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.